Slavnostní předání cen v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“ 2023

V pátek 10. 11. 2023 se část žáků 6., 7. a 8. ročníku, vypravila do Prahy na slavnostní předání cen v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství.“

Soutěž byla určena dětem, které pocházejí z kulturně odlišného prostředí nebo se učí  a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založená na četbě cizojazyčných literárních děl a tvorbě výtvarné práce doplněné psaným textem na námět přečteného. Soutěž byla vyhlášena Spolkem Zaedno v rámci projektu časopisu Kamarádi. Hlavní téma znělo: „Symboly a tradice národů“.

Pro naši školu to byl velice úspěšný ročník s rekordní účastí soutěžících nejen z celé republiky! Ocenění jsme získali v 5 kategoriích. Soutěže se zúčastnilo celkem 49 škol a organizací, 105 pedagogů a 935 žáků. Nejvzdálenější škola byla Česká škola z britského Manchesteru a také děti ze slovenského Zvolenu. V rámci soutěže použili soutěžící celkem 33 různých jazyků. 

Získané ocenění práce našich žáků, školy a pedagoga:

 Cestu do Prahy na předání cen jsme spojili s prohlídkou jedné ze známých historických staveb, s Prašnou bránou, která byla začátkem Královské cesty při korunovaci králů. Prohloubili jsme si tak některé znalosti z dějepisu. Je z ní nádherný výhled na starou Prahu.

Poté jsme se společně vydali do Evropského domu, který je sídlem Evropské komise v České republice. Zde se konalo slavnostní předání cen. Nejprve jsme si prohlédli vítězné práce a po zahájení slavnostního programu jsme převzali diplomy a vítězné ceny.

Zbývající čas do odjezdu vlaku jsme spojili s krátkým rozchodem na Václavském náměstí, kde si žáci nakoupili nejrůznější dárkové předměty a suvenýry. Plni krásných zážitků jsme se večer vrátili do Březové nad Svitavou.

Děkuji všem žákům za jejich elán, se kterým se dali do práce! Vítězům srdečně gratuluji! Těm, kteří nezvítězili, připomínám motto této soutěže – to, že v ní vyhrává každý, kdo se jí zúčastní! A proč? Protože se u toho i něco nového naučí.

Za vzornou reprezentaci školy zúčastněným žákům děkuji!!!

https://fb.watch/ogi60gNOzt/

                                                                                                    Ing. Ivana Seidlová