Školní výlet šesťáků v Lednici

Konec školního roku přišel opět nečekanou rychlostí, a tak žáky šestého ročníků a 4 žáky sedmého čekala odměna za celoroční úsilí ve škole v podobě školního výletu. Letos padl los na jižní Moravu a tak jsme se v úterý a ve středu 27.6.-28.6. 2017 vydali směrem Lednice. Zde jsme tyto dva dny věnovali prohlídce Lednicko-valtického areálu, přesněji pouze části rozkládající se v Lednici. Nejdříve jsme navštívili zahrady v okolí zámku a pak se přesunuli do parku, kde nás čekala ukázka různých rostlin a hlavně stromů. Letos žáci probírali v přírodopise botaniku, tak mnozí z nich mohli zúročit svoje znalosti. Další zastávkou byl bezmála šedesátimetrový Minaret, ze kterého jsme obdivovali nádherný výhled do okolí. Odtud jsme se přesunuli kousek do přístaviště, kde jsme nastoupili na lodičku, nesoucí nás po části Staré Dyje až k loveckému zámečku Janohradu.

Druhý den jsme nemohli opomenout zámek v duchu anglické novogotiky a zúčastnili jsme se prohlídky přízemí, kde se nachází hlavně reprezentační místnosti. Pak už nás čekala cesta domů s malou zastávkou v největším moravském městě Brně a rozchodem v nákupním centru Vaňkovka na menší nákupy. Výletu zdar!

Ing. Andrea Luňáčková, Mgr. Ivana Kvapilová

[Not a valid template]