Olomouc, město nečekaných zážitků

Když se řekne Olomouc, většina z nás si vybaví překrásné město s mnoha památkami. Není asi třeba zmiňovat ty nejznámější, jakými jsou například sloup Nejsvětější Trojice nebo orloj na náměstí.

Na školní výlet se sem letos vydali osmáci, kteří místo ryze kulturních zážitků hledali v tomto městě adrenalin a užívali si zde nová dobrodružství plnými doušky!

První den zahájili na pevnosti Radíkov kurzem přežití. Ověřili si, že není úplně jednoduché rozdělat oheň křesadlem, zkoušeli své štěstí při hledání pokladů s detektorem kovů, nechyběly ani úkoly z první pomoci, ale zlatým hřebem byla pro mnohé střelba ze vzduchovek.

A co dělali osmáci v Olomouci druhý den? Šli do muzeí? Kdepak, vyzkoušeli si jízdu na raftech! Pro mnohé to byla první zkušenost se sjížděním řeky, ale všichni to úžasně zvládli a dojeli do cíle. Aby vody nebylo málo, byl druhý den výletu zakončen v aquaparku.

Třetí den už zbývalo jen navštívit zoologickou zahradu a pak…hurá domů.

Výlety našich sportovně založených osmáků jsou rok od roku dobrodružnější, a tak se všichni těšíme, co zažijí příští rok!

Mgr. Helena Peterková

[Not a valid template]