Sbírka pro Vendolí byla předána

V pátek 13. listopadu 2020, na Světový den laskavosti, jsme naložili plné auto krmení a pomůcek pro naše zvířecí přátele a vše odvezli do záchranné stanice a psího útulku Zelené Vendolí.

Do materiální sbírky pořádané naší školou se zapojili nejen žáci prvního a druhého stupně, ale také učitelé a rodinní příslušníci. Kromě granulí, konzerv a nejrůznějších pamlsků pro psy nosili dárci také obilí, kukuřici, slunečnicová semínka nebo sušený chléb. Někteří darovali obojky, postroje a vodítka, aby i pejsci z útulku měli v čem vyrazit na procházku.

Kvůli omezením spojeným s epidemií se předání nemohli zúčastnit žáci a do Vendolí jeli jen zástupci učitelů. Sbírku od nás převzal přímo vedoucí stanice, pan Zelený, který naším prostřednictvím děkuje všem dárcům!

Až to situace dovolí, uspořádáme do Vendolí exkurzi s komentovanou prohlídkou i pro vybrané žáky. Dozvíme se tak mnoho nového nejen o tamních zvířatech, ale také o důvodech, kvůli kterým se zvířata nejčastěji do záchranných stanic dostávají.

Marie Trundová