Projekt Sešity do škol – Lesy České republiky

I v letošním roce se ZŠ Brněnec zúčastnila projektu Sešity do škol státního podniku Lesy České republiky. 

V rámci projektu Sešity do škol se děti seznamují s tím, co se děje v lese, s využitím dřeva jako našeho největšího přírodního bohatství a obnovitelného zdroje. Aby děti věděly, že za vytěžené stromy se sází stromy nové. Je třeba si uvědomit, jak jedinečnou surovinou dřevo je a jaké výrobky se z něj vyrábí, včetně papíru, ze kterého jsou i školní sešity. Je nutné, aby se výrobky ze dřeva staly běžnou součástí života, beze strachu, že jsou tím ničeny naše lesy.

Žáci ze ZŠ Brněnec děkují Lesům ČR za pěkné sešity. Děti ocenily v sešitech obrázky a zajímavé úkoly, učitelé připomenutí zásad dobrého chování v lese. 

Děti ze 2. třídy poslaly za ZŠ Brněnec podniku Lesy České republiky poděkování a výkresy s motivy stromů. 

Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Drahomíra Blažková, Mgr. Jana Teplá

[Not a valid template]