Praha pokaždé nová

Každý člověk by měl znát důležitá místa ve své rodné zemi. Takovým místem je bezesporu i hlavní město státu, ve kterém žije. Proto se každý rok vydáváme do Prahy a poznáváme její krásy.

Letos jsme si prohlédli ateliéry České televize na Kavčích horách. Na chvíli jsme se stali kameramany nebo moderátory zpravodajství. Také jsme si znovu prohlédli Karlův most, tentokrát z hladiny Vltavy. Na lodi Puškvorec jsme nakoukli i do legendární Čertovky. V kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně na nás potom čekalo Pražské Jezulátko známé množstvím oblečků darovaných věřícími z celého světa.

I když už Prahu malinko známe, je spousta míst, která teprve čekají až je objevíme. Stále se na nás zatím jen těší Petřín, Vyšehrad nebo třeba Tančící dům. Takže zase za rok objednat počasí a můžeme vyrazit ????

žáci 7. třídy, A. Dvořáková a Š. Dirrová

Praha pokaždé nová