Poslední výlet deváťáků do Liberce

Liberecký kraj je poměrně vzdálený od Brněnce, ale přesto stojí za to ho navštívit. Letos se do Liberce vydali nejen naši osmáci, ale i deváťaci, pro něž to byl poslední výlet, který společně absolvovali jakožto žáci základní školy.

V úterý 25.6. 2019 jsme sedli na vlak směrem Liberec a už nám nic nebránilo v tom, abychom zdolali dominantu Liberce, 1012 m vysoký vrchol Ještěd. Původním plánem bylo vyjet na vrchol lanovkou a dolů sejít pěšky kopcem pod lanovkou, ale naneštěstí jsme zjistili, že lanovka je mimo provoz a nahoru musíme vyrazit pěkně po svých. Po prvotním úleku, jsme ale naznali, že jsme si výstup užili a byli jsme na sebe pyšní, že jsme trasu bez klopýtnutí zvládli. Odměnou nám byl krásný výhled třeba na Český ráj, horu Říp nebo na nejvyšší horu České republiky Sněžku.

Druhý den nás čekala návštěva IQLandie a Aquaparku Babylon. IQLandia  je moderní science centrum v Liberci. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z oblasti astronomie, geologie, fyzicky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky. V IQLandii, kam ročně zavítá přes čtyři sta tisíc turistů z Čech i zahraničí, mohou lidé spatřit prvního humanoidního robota v zemi – Thespiana, vesmírné vozítko Mars Rover nebo třeba Hvězdný tunel. Zde žáci dostali rozchod a každý si mohl vybrat, které odvětví vědy a techniky ho zajímá. Den jsme zakončili v obchodním centru Forum Liberec a koupaním v originálním Aquaparku Babylon, kde jsme si zařádili na různých tobogánech, v trychtýři nebo divoké řece.

Poslední čtvrteční den nám nezbývalo než se rozloučit s Libercem a vyrazit zpátky domů. Pro děváťáky byl společný tento výlet  poslední, ale i tak jsme si ho užili do poslední chvilky! Našim, teď už bývalým deváťům, přejeme hodně štěstí při studiu na nových školách a mnoho úspěchů v životě!

Ing. Andrea Dvořáková, Mgr. Petra Šípková