Podzimní výlet do Brna

Prázdninové dny nemusí být jen časem pasivního odpočinku a zahálení, ale lze je trávit akčněji a poznat během nich i nové věci. Tímto heslem se řídila část žáků 6. a 8. třídy, která se vydala během podzimních prázdnin v pondělí 29.10. 2018 na výlet do Brna. Nejprve jsme navštívili Kapucínskou hrobku, která se nachází v suterénu kapucínského kostela Nalezení svatého Kříže v centru Brna v těsné blízkosti Zelného trhu (tzv. Zelňáku). Hrobka sloužila k pohřbívání bratří a dobrodinců řádu, kde díky důmyslnému systému ventilačních otvorů došlo k přirozené mumifikaci některých zde pohřbených těl a celkem zde bylo pohřbeno kolem dvou stovek lidí, z nichž asi 150 tvořili bratři kapucíni.

Po prohlídce hrobky jsme se přesunuli do nákupního centra Vaňkovka, jehož návštěva nesmí při výletu do Brna téměř nikdy chybět. Po doplnění energie následoval o poznání adrenalinovější zážitek-laser game. A co vůbec tento anglický pojem znamená? Laser game je týmová sportovně společenská hra využívající moderní technologie, včetně laseru, s prvky sci-fi. Při hře se využívá laserových zbraní, při které se hráči snaží získat co nejvíce bodů, případně plní jiné úkoly. Nezbývalo tedy než se rozdělit do týmů a začít hrát! Někteří z nás hru okomentovali, že by mohli takto strávit klidně celý den. To už ale bude zase na jiné vyprávění…

Mgr. Šárka Dirrová, Ing. Andrea Dvořáková

[Not a valid template]