Plavecký výcvik první a druhé třídy

Plavání je prospěšný sport, podporuje srdce a cévy, plíce a dýchací soustavu, prospívá svalům a kloubům.

Chlapci a děvčata z 1. a 2. třídy ZŠ Brněnec zdárně ukončili výcvik v Plavecké škole Svitavy. Pod vedením zkušených učitelů plavání během 10 dvojlekcí, které probíhaly každé pondělí od 9. září do 13. listopadu 2023, učinily děti velký pokrok. Naučily se základním dovednostem, bezpečnosti při pobytu ve vodě, spolupráci s vodou, to znamená správně se nadechovat, vydechovat, splývat. Děti zvládly kraulové a prsové nohy, plavání na zádech. Používaly různé pomůcky, destičky, pásky, žížaly, skluzavku, gymnastický míč, panáky na plavání. 

Šikovní žáci se těšili na poslední plavání, kdy převzali mokré vysvědčení, kde bylo hodnoceno splnění řady úkolů. Například zda dítě potopí hlavu do vody, skočí do vody, položí se na záda, uplave jak umí x metrů. 

Holčičky i kluci jsou dobře připraveni na vodní radovánky. 

ZŠ Brněnec děkuje řidičům autobusů ze společnosti Autodoprava Hnát za klidné, bezpečné jízdy z Brněnce do Svitav a zpět.

D. Frydrychová, L. Karlíková, M. Přichystalová, K. Vrobelová