Masopust v Brněnci

V lednu Po Třech Králích až do úterý před Popeleční středou probíhá období, zvané Masopust (pustit se do masa).

A tak v pátek 12. února 2021 si žáci první a druhé třídy užili projektový den Masopust. První dvě hodiny jsme se seznámili s původem Masopustu a zvyky, které naši předci během tohoto svátku dodržovali. Děti vypracovávaly pracovní listy, na nichž se objevila kobyla, pekáč buchet, koblížky, jitrnice, pohádkové postavy i klauni.

Plnily úkoly na stanovištích s masopustní tématikou, které prověřily i jejich zručnost. Děti si připravily krásné masky, ve kterých se představily. Pak jsme si všichni zatančili na veselou muziku.

Přestože jsme museli dbát na to, aby vše probíhalo za dodržení hygienických opatření, tento den jsme si velmi užili.

Žáci a učitelé ZŠ Brněnec 1. a 2. třídy