Kroužek Šikovné ruce – 1. třída

I v letošním školním roce se v ZŠ Brněnec od října naplno rozběhly kroužky různého zaměření. Volnočasové aktivity, které nabízí naše škola dětem, jsou pestré. Je to dobrovolná činnost, záleží jen na žácích, zda se chtějí v dané oblasti rozvíjet, naučit se něco nového. 

Rozmanitou práci ve volném čase využívá i 12 dětí z 1. třídy v kroužku Šikovné ruce. Pro 9 zručných děvčat a 3 chlapce je výtvarná práce hrou. Zatím jsme si s radostí vyzkoušeli podle vlastních představ dokreslit létající draky, vyráběli jsme z přírodnin, šišek, skořápek pistácií a plastelíny ježky, z žaludů potom dubové skřítky. Při koláži muchomůrek jsme pracovali s papírem i listy. Výtvarné práce si ve třídě vystavujeme a těšíme se z nich. V průběhu roku si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, budeme se učit kreslit zvířátka, postavičky, hrát si s barvou, čerpat témata ze střídajících se ročních období. V plánu také máme zapojit se do výtvarných soutěží naší kategorie, například do dalšího ročníku soutěže Povodí Moravy – Voda štětcem a básní. Dětské práce budeme vystavovat i v Obecní knihovně v Moravské Chrastové.

                                                                                      Mgr. Drahomíra Blažková    

[Not a valid template]