Angliáda Jevíčko

V již tradičním termínu ve středu 18. října 2017 uspořádal kabinet anglického jazyka Gymnázia Jevíčko ve spolupráci s Bridge Publishing House a Oxford University Press Olomouc čtvrtý ročník soutěže o nejlepšího mladého angličtináře s názvem Angliáda 2017. Akce byla určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol regionu Malá Haná a blízkého okolí. Zájem o soutěž byl opravdu veliký, letos se soutěže zúčastnilo 151 žáků z celkem 14 škol. Účastníci absolvovali test anglického jazyka skládající se ze dvou částí – poslechu s porozuměním na úrovni A2 a četby s porozuměním na úrovní A2+. Po vyhodnocení testu a sečtení výsledků byli nejlepší žáci odměněni hodnotnými cenami od partnerů soutěže, každý účastník si také ale odnesl drobnou pozornost a velice cenné zkušenosti.

A jak se letos umístila naše škola? Krásnou 30. příčku obsadil Michal Novák z 9. třídy s 63 body z 74 možných bodů, v závěsu za ním Eva Matějková na 34. místě s 59 body a Robert Konopáč na 43. místě s 57 body. Další příčky obsadili Leoš Jura (63. místo) a František Veit (125. místo). Všichni jsou taktéž žáky 9. třídy. V celkovém umístění škol jsme skončili na parádním 7. místě, čímž jsme si o několik příček polepšili oproti minulému roku. Další ročník této soutěže pro nás bude opravdovou výzvou!

Ing. Andrea Dvořáková

[Not a valid template]