Technohrátky Litomyšl

Ve středu 18.10.2017 vstávali žáci 9.třídy dříve než v jiné dny.

Ve čtvrt na osm jsme všichni nastoupili do přistaveného autobusu a směřovali do Litomyšle na Střední školu zahradnickou a technickou, která byla zařazena do projektu Pardubického kraje – Technohrátky.

Zde se žáci formou praktických ukázek a soutěží seznámili se studijními a učebními obory, které tato škola nabízí:

• Provoz mechanizace a služby
  • Výpočetní technika a automatizace
  • Opravář lesnických strojů
  • Floristika a zahradní architektura
  • Scénická a výstavní tvorba
  • Chovatel cizokrajných zvířat

Někteří žáci soutěžili v praktických dovednostech – výměna pneumatik u osobního automobilu, manipulace s břemeny pomocí jeřábu, tvorba drobné dekorace z přírodních materiálů, návrh zahrady, velkoformátová malba, poznávání živočichů; ostatní vyzkoušeli svoje vědomosti v testech.

Bodové ohodnocení bylo porovnáno s ostatními osmi zúčastněnými školami a vyhodnoceno. Naši žáci skončili na pěkném druhém místě ve vědomostní soutěži a na pátém místě v praktických dovednostech.

Domů jsme se vrátili sice později, než kdybychom byli ve škole, ale určitě spokojeni a obohaceni o nové informace, které budou žáci potřebovat při rozhodování o svém budoucím povolání.

Mgr. Teplá Jana, Mgr. Dirrová Šárka