I v Letovicích se dá zažít prima výlet!

Žáci 7. třídy a někteří žáci 9. třídy vyrazili v pátek ráno 25. června do Letovic. Nejprve zamířili do barokního kostela sv. Václava, který se nachází v blízkosti letovického zámku. Poslechli si varhanní skladby německého skladatele J. S. Bacha a krátce se seznámili s historií tohoto kostela. Obdivovali rozlehlou kryptu pod kostelem, kde se nacházejí ostatky hraběcích rodů Blümegen a Kálnoky. V malých rakvích jsou pohřbeni i tři roční děti.

Poté jsme se přesunuli na nedaleký zámek, který si mohli žáci projít sami dle libosti bez průvodce. Po hodinovém rozchodu na náměstí jsme se posilnili na další aktivity tentokrát na hřišti u supermarketu Penny. Hrály se všelijaké míčové hry a pánové předvedli své triky na workoutovém hřišti. Výlet se vydařil, vraceli jsme se v odpoledních hodinách příjemně unavení.

Mgr. Aneta Moravcová. Mgr. Marie Trundová