Exkurze do Vida centra Brno

Poslední čtvrtek v květnu žáci 6. a 8. třídy opustili školní lavice a vydali se za poznáním do Vida centra v Brně. Šesťáci zde pomocí speciálních brýlí shlédli dokumentární film Na křídlech ptáků v 3-D provedení. Na chvíli se tak přenesli do vzdušných výšin a mohli tak sledovat svět z ptačí perspektivy. Žáky i pedagogy 3-D film velmi nadchl. Po zajímavé projekci se děti vypravily na prohlídku stálé expozice, kde si vyzkoušely různé exponáty “na vlastní kůži.”

Nejvíce se jim líbila obrazovka se zabudovanou termokamerou. Děti zde mohly sledovat rozdílnou teplotu svého těla podle barevných skvrn na obrazovce. Také jsme se podívali jak vzniká lavina a jak se šíří mlha. Děti zažily větrnou bouři, větrný kolotoč a spoustu dalších zajímavostí.

Pro osmáky byl připraven vzdělávací program Na tělo, jenž je zaměřený na pohlavní dospívání dívek a chlapců.

Poučeni jsme zamířili do nákupního centra Vaňkovka. Zde jsme příjemně strávili čas, který nám zbýval do odjezdu autobusu.

                                                          Ing. Ivana Seidlová, Mgr. Aneta Moravcová