EXKURZE DO SVITAVSKÉ NEMOCNICE

V posledním červnovém týdnu navštívili žáci 6. a 8. ročníku některá oddělení Svitavské nemocnice.

Měli jsme možnost podívat se, jak funguje mateřská škola a výuka starších dětí hospitalizovaných v nemocnici. Někteří už měli s pobytem na dětském oddělení i vlastní zkušenost.

Prohlédli jsme si pojízdný rentgen používaný při operacích a na JIP. Laborantka nám ukázala na našich snímcích uložených v databázi různé zlomeniny, potěžkali jsme olověnou vestu, která chrání před zářením. Na ultrazvuku jsme se dozvěděli, že slouží k vyšetření orgánů – na rozdíl od rentgenu, který zobrazuje hlavně kosti.

Poslední zastávkou byla laboratoř, kde se vyšetřují krevní vzorky a vzorky moči.

Zajímavá byla exkurze i z hlediska volby budoucího povolání. Během asi dvouhodinového pobytu jsme se setkali s celou škálou různých profesí, od lékařů a sester až po fyziky u rentgenu a chemiky v laboratoři.

                                                                       Mgr. Šárka Dirrová, Mgr. Petr Havliš