Do Brněnce přišel Mikuláš!

Pátý prosinec je pro mnoho dětí velmi očekávaným, ale zároveň i trochu obávaným dnem, protože právě tehdy prochází světem Mikuláš se svojí čertovskou družinou a společně odměňují děti za jejich chování – hodná dítka se dočkají sladkosti, malí zlobivci se musejí spokojit s uhlím nebo řepou.

Také děti v naší škole od rána netrpělivě vyhlížely z oken, zda nezahlédnou bílý Mikulášův plášť nebo záchvěv andělských křídel, poslouchaly za dveřmi, jestli neuslyší chrastění čertovských řetězů a zpytovaly svědomí, jak pro ně Mikulášova návštěva letos dopadne. Nakonec se všichni dočkali a do školy opravdu zavítal Mikuláš se svým pomocníkem andílkem a jedenácti hrůzostrašnými čerty a čerticemi. Některé děti se čertů trošičku bály, jiné se naopak beze strachu pochlubily pěknými básničkami a písničkami, které je naučily paní učitelky.

Vypadá to ale, že máme ve škole samé hodné žáky, protože mezi ně andílek rozdělil celý košík cukrátek a ty děti, které letos malinko zlobily, Mikulášovi slíbily, že se polepší, a sladké odměny se dočkaly také.

Mgr. Helena Peterková a žáci 9. ročníku

mikuláš