Březen – měsíc knihy, měsíc čtenářů

První jarní měsíc je spojován kromě jiného s literaturou, čtením, knihou. Ve čtvrtek 14. 3. 2019 navštívili žáci 2. třídy ZŠ Brněnec Místní knihovnu v Moravské Chrastové. 

Tématem k povídání i hrám byly pohádky, pohádkový kvíz a pohádkové dvojice. Velkou pozornost jsme věnovali také Čtenářským deníkům, které děti paní knihovnici Ivanovové přinesly ukázat. 

Dozvěděli jsme se i knižní tipy na vhodnou četbu pro děti. Prohlédli jsme si časopis CVAK! … a baví mě číst, časopis pro mladé čtenáře, ze kterého vyplynul i dobrovolný domácí úkol. Děti se měly zeptat všech nejbližších z rodiny, jakou knížku měli nejraději, když jim bylo zrovna tolik let, co nyní dětem. Zjištěné knihy bylo nutné zapsat do stromu života – Knihy naší rodiny. Hotový knižní strom hezky ukazoval, jestli byla v rodině oblíbená kniha, předávaná z generace na generaci, nebo co člen rodiny to jiný vkus.

Zajímal nás mimo jiné i ohlas na pravidelně obměňovanou výstavku výtvarných prací žáků ZŠ Brněnec. Velmi nás potěšilo, že se dětské práce návštěvníkům knihovny líbí, a kdyby mohli známkovat, obdržely by děti za své výrobky samé 1.

Poděkovali jsme paní Ivanovové za příjemné dopoledne a těšíme se na další setkání a spolupráci.

Mgr. Drahomíra Blažková