Badatelská středa šesté třídy v “hmyzí říši”

Ve středu 27. 9. 2023 se šesťáci vypravili do nedalekých Boskovic na přírodopisnou výstavu s názvem Společenský život hmyzu, kterou pořádá Muzeum Boskovicka. Na výstavě jsme shlédli vývojová stadia hmyzu, model obřího mraveniště, živé šváby a strašilky a dokonce žáci mohli pod mikroskopem pozorovat hmyzí časti těl.

Dozvěděli jsme se i spoustu zajímavostí z hmyzí říše: švábi patří k nejstarostlivějším rodičům, samečci much nosí svým vyvoleným zásnubní dárky a mravenci mají své paní učitelky.

Dalším bodem našeho nabitého programu byla návštěva oblíbené laserové arény, v níž jsme byli poprvé, ale určitě ne naposledy!

Po krátkém rozchodu spojeném s občerstvením jsme absolvovali procházku ke hradu a poté jsme pospíchali na vlak do Moravské Chrastové. Den před státním svátkem jsme si velice užili a dozvěděli jsme se mnoho cenných informací ze světa hmyzu.

Ing. Ivana Seidlová a šesťáci