Atletické závody ve Svitavách

V úterý 25.4.2023 se 19 vybraných sportovců z naší školy zúčastnilo obvodního kola tradiční atletické soutěže Pohár rozhlasu, které se konalo na Městském stadionu ve Svitavách.

Naši školu reprezentovali žáci a žákyně 6. a 7. třídy, kteří se nezalekli velké konkurence ostatních závodníků a podali nejen výborné individuální výkony, ale zadařilo se jim i v soutěži týmů, díky čemuž získali pro naši školu výborná umístění.

V kategorii mladších žákyň obsadila 1. místo ve skoku vysokém s výkonem 130 cm Anežka Stupková a 2. místoběhu na 60 m s výkonem 9.22 s Tereza Kalasová.

Děvčatům se zadařilo i ve štafetě na 4 x 60 m, ve které ve složení Alžběta Veitová, Tereza Kalasová, Viktoria Ragan a Anežka Stupková s výkonem 36.37 s obsadila po velmi těsném finiši 2. místo. Nejen díky těmto individuálním výkonům se družstvo mladších žákyň ve složení Tereza Hegerová, Sofie Langerová, Natálie Smolková, Neli Valterová (6. třída), Kristýna Etzlerová, Ilona Janků, Tereza Kalasová, Viktoria Ragan, Anežka Stupková a Alžběta Veitová (7. třída) umístilo na krásném 3. místě.

V kategorii mladších žáků obsadil hned dvakrát 1. místo Tomáš Lžičař, kdy nejprve svým výkonem 146 cm vyhrál skok vysoký a poté svým výkonem 55, 97 m tento úspěch zopakoval i v hodu kriketovým míčkem. Jaroslav Neudert svým výkonem 8.58 s obsadil 1. místo v běhu na 60 m a poté přidal 2. místo ve skoku dalekém, když se mu podařilo skočit 425 cm.

Chlapcům se stejně jako děvčatům zadařilo i ve štafetě na 4 x 60 m, ve které ve složení Jáchym Andrlík, Tomáš Lžičař, Dominik Pandula a Jaroslav Neudert s výkonem 34.45 s obsadili vynikající 1. místo. Nejen díky těmto skvělým individuálním výkonům se družstvo mladších žáků ve složení Martin Elbl, Dominik Pandula, Michal Petrasz (6. třída), Jáchym Andrlík, Matouš Báča, Tomáš Lžičař, Tomáš Michl, Jaroslav Neudert a Václav Valter (7. třída) umístilo na krásném 1. místě a postoupilo do okresního kola, které se bude konat 11.5.2023 v Litomyšli.

Všem sportovcům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a chlapcům budeme držet pěsti, aby se jim podařilo uspět i v okresním kole!

             Mgr. Petr Havliš, Mgr. Adéla Linhartová