Angliáda – soutěž v anglickém jazyce

18. října 2023 se žáci devátého ročníku naší školy zúčastnili soutěže v anglickém jazyce s názvem Angliáda, kterou již osmým rokem pořádá Gymnázium Jevíčko. Celkem se soutěže účastnilo 147 žáků ze 14 základních škol regionu Malá Haná.

Účastníci absolvovali test z anglického jazyka skládající se ze dvou částí – poslechu s porozuměním na úrovni B1, četby s porozuměním na stejné úrovní a psaním zadaného textu.

Podle slov hlavního organizátora soutěže, pana Mgr. Josefa Hufa, byla v letošním roce velká konkurence mezi žáky způsobená vysokou úrovní soutěžících. Mezi jednotlivými žáky nebyly velké bodové rozdíly.

Naši školu reprezentovali: Adéla Kašparová, Lucie Bednářová, Adam Svoboda, Libor Oujezdský a Jan Havránek. Nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Kašparová (98 bodů ze 110). Krásně se umístil také Jan Havránek (95 bodů ze 110). Podobné bodové zisky mají i další naši žáci – Libor Oujezdský (89 bodů), Adam Svoboda (87 bodů) a Lucie Bednářová (76 bodů).

Žáci si ověřili, že svými znalostmi obstojí ve velké konkurenci škol z regionu Malá Haná. Každý účastník si odnesl velice cenné zkušenosti.

Děkujeme organizátorům soutěže za poskytnuté zázemí a našim žákům děkujeme za reprezentaci školy. Již se těšíme na příští ročník prestižní soutěže.

Ing. Ivana Seidlová