Výprava druháků a třeťáků k Čertovým děrám

Školní rok se chýlí ke konci, ve třídách i na hřišti za školou je vedro k padnutí, nejlépe je snad už jen někde ve sklepě nebo… na výpravě v lese. Vypravili jsme se tedy na dopolední procházku po žluté turistické značce, která nás dovedla až do míst, kde podle pověsti čert odnesl tancechtivou děvečku do podzemního vězení někde pod banínským kostelem a ona tam musí do konce světa šít drátěnou košili.

Cestu jsme si zpříjemnili hledáním netopýrů a poznáváním místní přírody. V cíli naší výpravy jsme objevili další dvě výpravy z Březové, Ameriku (a Kolumbovo vejce), krásný jeskynní vzduch a plastovou krabičku s textem pověsti a bločkem na vzkazy. Výlet i soutěž jsme si užili bez vážnějších zranění.

Kristýna Vrobelová, Lenka Karlíková a Naďa Rybová