4. září 2023 – přivítání prvňáčků v ZŠ Brněnec

První školní den je pro prvňáčky slavnostní událost, pěkný zážitek. Škola je místem, kde se děti mnohému naučí, najdou si hodně kamarádů a kamarádek. Nástup do první třídy je důležitým mezníkem v životě každého dítěte. 

Na nový školní rok jsme se v Základní škole Brněnec důkladně připravili. V lavicích byly pro žáčky připraveny sešity, učebnice, dárkové balíčky výtvarných potřeb, pamětní listy Vítáme tě v 1. třídě. Na prvňáčky čekal i tradiční dárkový balíček Pardubického kraje s názvem Bezpečně do školy – bezpečně ze školy. Cílem bylo zvýšit bezpečnost malých školáků, osvěta v oblasti bezpečnosti, nejen v silničním provozu. Batůžek na přezůvky obsahoval reflexní předměty, bezpečnostní brožuru od společnosti BESIP, časopis Můj vláček od Českých drah, rozvrh hodin, omalovánky a časopis Krajánek Pardubický. Dárky potěšily, ale i vzdělávaly. 

S dětmi i rodiči malých žáčků se do třídy také přišly přivítat také paní zástupkyně ředitele ZŠ Brněnec Mgr. Jana Teplá, paní místostarostka obce Brněnec Eva Kozáková, paní vychovatelka Milena Kutláková a paní asistentka Martina Přichystalová. 

Děti se na svůj první den ve škole moc těšily, penály i aktovky měly vzorně připravené.

Všem prvňáčkům přeji příjemný školní rok, rodičům hodně trpělivosti a také radosti z prvních dětských úspěchů ve škole.

Mgr. Drahomíra Frydrychová