Výprava osmáků za poznáním do Vida centra

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se naše třída vypravila na vzdělávací program NA TĚLO do VIDA centra v Brně. Nejprve jsme si společně prošli celou expozici, kde jsme si mohli vyzkoušet, exponáty a simulátory (např. modely: EKG křivka, výška hlasu, autodráha, přednáška o kolech, první pomoc a simulace zemětřesení).

Později jsme se přesunuli na program, jehož hlavním tématem byla sexuální výchova. Dozvěděli jsme se mimo jiné jak se chránit před otěhotněním, o výhodách a nevýhodách různých antikoncepčních prostředků ao průběhu návštěvy u gynekologa.

Na konci výletu jsme měli krátký rozchod a později jsme se vypravili zpět domů.

Děkujeme panu učiteli Havlišovi a paní ředitelce za organizaci celého výletu.

Barbora Kaderková a Monika Kučerová (žákyně osmé třídy)