Výlet 5. třídy

Dne 21. června jsme s žáky z 5. třídy vyrazili na pěší výlet po okolí. Naším cílem byla malebná vesnice Študlov. Vyrazili jsme o půl deváté ráno z Brněnce přes místní kopec zvaný ,,Padělka“, kde nás mírně zarazila vysoko vzrostlá tráva, to nás ale nezastavilo a děti se i přes vysokou trávu s nadšením rozběhly na vrchol Padělky. Přešli jsme přes les a vyrazili směr Chrastavec a dále směr Študlov. S přestávkami na svačinu jsme dorazili do vesnice Študlov, kde nás už čekala paní Řezníková, která byla velmi ochotná a otevřela nám místní restauraci zvanou “Študlovská rychta“. Dokonce jsme občerstvení v podobě domácích limonád dostali od Študlovské rychty zdarma.

Po mírném odpočinku jsme vyrazili do místního kravína, kde jsme si mohli prohlédnout a pohladit krávy a čerstvě narozená telátka. Po prohlídce kravína jsme vyrazili do místní hasičské zbrojnice, kde nám Matyas Řezník, pod dohledem svého strýce, předvedli hasičkou techniku a hasičská auta.

Jelikož se blížilo poledne a děti začaly mít hlad, tak nám bylo poskytnuto paní Řezníkovou ohniště u místní Študlovské rychty, kde jsme si s žáky opekli špekáčky. Někdo si opekl i rohlíky a někteří dokonce marschmallowny, u čehož jsme se velmi pobavili. Děti také navštívily místní dětské hřiště.

Po vydatném a zábavném obědu jsme vyrazili zpět směrem na Rozhraní. Cestou lesem jsme hráli různé hry, např. ,,Země, láva“ nebo ,,Dřepkins“, u kterých jsme se velmi zasmáli. Také jsme cestou lesem našli pár hub.

I přes horko, které nás po celý den provázelo, jsme si výlet moc užili.

Báčová Denisa

Gabriela Malásková (5. třída)
            Nejlepší byla prohlídka kravína a limonáda zdarma. Super ale byla i prohlídka hasičárny. Skvělé bylo najít bedle a hrát po cestě nazpátek ,,Dřepkins“ a ,,Země, láva“.

Petr Škranc (5. třída)
            Nejlepší byly špekáčky 😊