Velký úspěch naší školy ve WocaBee šampionátu

Naše škola se ve druhé polovině října zapojila do čtvrtého ročníku inovativní soutěže pro školy, která se nazývá Jazykový WocaBee šampionát.

V této soutěži se hodnotí píle žáků, přičemž kriteriem je počet bodů získaných procvičováním slovíček. Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. Čím více procvičují, tím více bodů získají a tím více slovíček se také naučí. Každá třída soutěží jako tým, proto se v jazycích zlepšují opravdu všichni.

Z naší školy v šampionátu zápolili žáci třetího a pátého ročníku v anglickém jazyce a žákyně devátého ročníku v jazyce německém. Okresní kolo soutěže probíhalo 19. až 28. října. Žáci dali do soutěže vše. Někteří z nich věnovali práci v aplikaci každý den celé hodiny.  

Jejich velká píle a vytrvalost se jim vyplatila. Páťáci vyhráli okresní kolo soutěže! Vybojovali 1596 bodů na jednoho žáka a den. Se svým krásným výsledkem postoupili do krajského kola šampionátu, které probíhá od 2. 11. do 9. 11. 2022.

Třeťáci v soutěži skončili na druhém místě. Naše deváťačky se umístily na pěkném jedenáctém místě. Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí a motivace žáků k učení cizích jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.

Soutěžícím držíme pěsti! Jsme velmi rádi, že i na naší škole používáme k výuce cizích jazyků inovativní způsob, který přináší skutečné výsledky!

Ing. Ivana Seidlová