TECHNOhrátky

Ve středu 29.11. se deváťáci vydali na Integrovanou střední školu do Moravské Třebové, kde se tento den konaly Technohrátky. V rámci nichž se představovaly všechny studijní obory zmíněné školy.

Žáci chodili po jednotlivých stanovištích, kde plnili úkoly. Jako zedníci si vyzkoušeli stavět komín z cihel. Na stanovišti oboru klempíř stříhali hvězdu z plechu. Na dalším stanovišti oboru bezpečnostně právní činnosti si proběhli opičí dráhu, střelbu z laserové zbraně a zhlédli ukázku sebeobrany. V rámci oboru sociální činnost si vyzkoušeli přebalit dítě, psát nedominantní rukou, obléci nemohoucího člověka a poznávat orgány lidského těla.

Poté se přesunuli do školní kuchyně, kde se z nich stali barmani a míchali nealkoholické nápoje. Na posledním stanovišti kuchař – číšník připravovali chlebíčky, které si poté mohli sníst.

Ve druhé části programu žáci odpovídali na otázky, které měly prověřit, co si zapamatovali z jednotlivých stanovišť.

Na závěr proběhlo slavnostní vyhlášení. Naši deváťáci vyhráli ve vědomostní soutěži 1. místo a dostali sladkou odměnu – dort.

Všichni si to moc užili a některým žákům to napovědělo při rozhodování svého budoucího povolání.

Mgr. Ludmila Portlová