Projektový den: DEN BEZPEČNOSTI A CYKLISTIKY

Na ZŠ Brněnec, Moravská Chrastová se uskutečnil dne 5.5.2017 Projektový den: Den bezpečnosti a cyklistiky pro žáky 1.-6. ročníku. Byl připraven společně s Policií ČR Svitavy, Hasičským záchranným sborem Svitavy, Zdravotnickou záchrannou službou Svitavy, pprap. Václavem Hofírkem a s paní ředitelkou ZŠ Lenkou Kašparovou.

Firma SILK – PROGRESS, s.r.o. poskytla asfaltovou plochu, kde celá akce mohla zdárně proběhnout.

Žáci plnili na stanovištích za dohledu učitelů a policejních  příslušníků zadané úkoly: poznávání značek, znalost  důležitých telefonních čísel, rozlišování správných a nesprávných dopravních situací. Vyzkoušeli si jízdu zručnosti na kolech mezi kuželkami, přejezd přes překážku a také dodržování správných pravidel na kruhovém objezdu. Za zvládnutí  jednotlivých disciplín získávali body a byli odměněni až do desátého místa. Úplně každý z účastníků obdržel ceny a odměny, které byly zajištěny od místních a svitavských sponzorů.

Během  přestávek mezi jednotlivými disciplinami si žáci mohli prohlédnout vybavení vozidel Hasičského sboru Svitavy, policejního auta  a vozu Záchranné zdravotní služby.

Jako obrovské překvapení bylo pro všechny zúčastněné přílet policejního vrtulníku EC-135-T2 z Brna. Po jeho přistání si mohl každý sednout do kabiny, vyzkoušet si roli pilota, podívat se na  řídící panel a zeptat se posádky na vše, co ho zajímá. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek, který se stává zpravidla jednou za život a je navždy uložen v paměti.

Tento den přispěl   k ověření   a   zvládnutí  teoretických i praktických   dovedností   žáků  z  oblasti  bezpečnosti a   dodržování  pravidel  silničního  provozu.

Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům a Letecké službě Policie ČR – posádce vrtulníku EC- 135- T2.

Mgr. Lenka Kašparová, ředitelka Základní školy Brněnec

Sponzoři projektového ke stažení ZDE

[Not a valid template]