Po stopách historie a přesto dál…

V pondělí 11. února mohli žáci 5. a 9. ročníku zhlédnout a vyslechnout hudebně historický program v Lidovém domě. Během necelé hodiny provedla skupina sedmi hudebníků žáky dějinami naší země, a to velice zajímavou a neobyčejně poutavou formou. Historické události našich dějin byly žákům představovány souběžně s významnými hudebními skladbami a důležitými českými skladateli. Program byl doplněn i obrázkovou projekcí.

Slyšeli jsme mimojiné nejstarší staročeskou skladbu, svatováclavský chorál, husitskou bojovnou píseň, Novosvětskou symfonii, Rybovu mši vánoční a další… Zazněly světově známé skladby A. Dvořáka, B, Smetany, L. Janáčka a v neposlední řadě i česká státní hymna. Sedmičlenný orchestr se představil hrou nejen na housle a trumpetu, ale i na violu, hoboj nebo anglický roh.

Zpět do školy jsme odcházeli nabytí historickými a hudebními dojmy a zase o něco chytřejší.

Mgr. Aneta Moravcová