PO  STOPÁCH  ČESKÝCH  KRÁLŮ

Poslední pátek v září jsme vyrazili se šesťáky do naší stověžaté matičky ???? Na putování místy, kde se po staletí tvořily české dějiny, jsme se už předem pečlivě připravili. V rámci projektového vyučování se děti ze 6. třídy seznámily v hodinách češtiny s nejznámějšími pražskými pověstmi. V matematice se zase pomocí řeči čísel dozvěděly spoustu informací o památkách, které potom v Praze navštívily.

Cestu započaly na Hradě prohlídkou chrámu sv. Víta. Prošly Zlatou uličkou do Daliborky a nemohly vynechat polední střídání hradní stráže. Potom se vydaly Nerudovkou přes Malou Stranu a Karlův most na Staré Město k orloji. Úzkými a křivolakými uličkami došly až do části Prahy, kterou vybudoval Karel IV. a jejímž centrem je Václavské náměstí. Na jeden jediný den bylo dojmů a zážitků opravdu hodně.

Po víkendovém odpočinku na děti čekala ve škole soutěž ve formě obrázkového kvízu. Mnozí si zapamatovali opravdu hodně. Jen jeden ale mohl být ten nejlepší. Zaslouženým vítězem se protentokrát stal Mirek Lžičař.

Gratulujeme ????

Mgr. Šárka Dirrová, Ing. Andrea Dvořáková

[Not a valid template]