V pondělí 17. března, v úterý 18. března a ve středu 19. března 2025 otevřela škola své prostory pro předškoláky a jejich paní učitelky. Při prohlídce školy přišly předškolní děti pozdravit své kamarády v první třídě, aby zjistily, jaké to ve škole je.
Budoucí prvňáčci také nahlédli do výuky druhé a třetí třídy.
Pro předškoláky bude 8. dubna 2025 připraven zápis do 1. třídy, kde školní zralost prověří zkušené paní učitelky.
Školní zralost je fyzická a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy, umožňuje mu osvojovat si nové znalosti a dovednosti.
Připravený školák musí zvládnout spoustu věcí. Proto velmi oceňujeme přípravu mateřských škol, aby byl přechod z předškoláčka na připraveného školáka snadnější.
Největším lákadlem pro předškoláky byla 1. třída, do které se všichni moc těší. Vzorní prvňáčci dětem ukázali, jak krásně čtou, počítají, cvičí i zpívají. Samozřejmě si děti vyzkoušely, jak se sedí ve školní lavici, jak se ve škole hlásíme. Budoucí prvňáci si prohlédli sešity, žákovské knížky, učebnice, výzdobu i vybavení první třídy. Nahlédli také do družiny, kde byla připravena sportovní stanoviště. Na památku si děti odnesly rukodělné dárečky, které pro ně školáci vyrobili.
Setkání byla moc příjemná. Není nic lepšího, než když se děti seznámí se školou pěkně naživo a ještě si s kamarády popovídají 🙂
Děkujeme kolektivu učitelů mateřských škol za spolupráci při přípravě dětí k povinné školní docházce.
Těšíme se na všechny děti, které v září do naší školy nastoupí, i na další akce s mateřskými školami.
Mgr. Drahomíra Frydrychová