Korespondenční soutěž Matýsek

Od podzimu do jara ve školním roce 2021/2022 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili korespondenční soutěže Matýsek, který organizuje SPGŠ a VOŠ Litomyšl pod vedením RNDr. Hany Liškové.

Žáci řešili úkoly, které obdrželi poštou, získávali za ně body a po posledním kole byli v květnu 2022 vyhodnoceni.

Soutěže se zúčastnily školy z Pardubického kraje, ale také z Brna a okolí. Nejvíce bodů za naši školu ZŠ Brněnec, Moravská Chrastová získala a umístila se:

na 1. místě Anna Opršalová s 70,5 body z 5. ročníku,

na 2. místě Sofie Langerová s 68 body z 5. ročníku,

na 3. místě Jan Kaderka s 66,5 body ze 4. ročníku,

na 4. místě Dominik Pandula s 66 body z 5. ročníku.

Nejvyšší možný počet byl 75 bodů.

Tito žáci dostali jako odměnu „Pozvánku na Matýskovo kouzelné odpoledne“ do budovy Pedagogické školy v Litomyšli. Tam na ně čekají různé hry, soutěže, zajímavosti a kouzla.

Dobře se umístili i ostatní řešitelé z naší školy – Michal Petrasz, Adam Kulka, Radka Blašková, Žaneta Charousová, Lukáš Vrobel a Natálie Škrancová, kteří se snažili a „lámali si hlavu“ nad různě obtížnými úkoly.

Děkuji všem žákům za reprezentaci školy v matematice a úspěšné umístění v korespondenční soutěži.

Mgr. Lenka Kašparová