Knižní swap

Zdražování, inflace, nejistota – co s tím? Budeme si vzájemně pomáhat! Co mně doma přebývá, může se druhému hodit.

Přesně v tomto duchu se nesl swap (neboli výměna) knížek na naší škole, který proběhl první červnový týden. Žáci přinesli knihy a časopisy, které už nepotřebovali a byli ochotni je zdarma věnovat. Tyto příspěvky jsme pak vystavili v jazykové učebně, kam mohli žáci o velké přestávce přijít a zdarma si vybrat, co by se jim hodilo.

Zezačátku byla účast spíše rozpačitá, ale zájem o knihy (především od žáků z nižších ročníků) ve výsledku předčil naše očekávání a mile nás překvapil. Doufáme, že se nám i v budoucnu bude dařit učit žáky kultuře solidarity a vzájemné pomoci, která je obzvláště v dnešní době tak důležitá.

Marie Trundová

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní akce a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.