Irské sestry na návštěvě v naší škole

Ve čtrtek 29.6. 2023 jsme měli v naší škole vzácnou a velmi milou návštěvu. Žákyně páté třídy, Romanka Janků, tentokrát do školy nepřišla sama, ale přivedla si posilu . Byly to dvě sestřenice Romany a Ilony Janků, Carolina a Grace Conol, které žijí v irské Kinvaře. Kinvara je námořní přístavní vesnice v jihozápadě hrabství Galway. Irský název vesnice je Cinn Mhara, což v překladu znamená hlava moře. Žije zde 734 obyvatel. Děvčata navštívila pátou a šestou třídu. Holky se žákům nejprve představily a poté zodpovídaly nejrůznější zvídavé otázky našich žáků.

Dozvěděli jsme se například, že starší Carolina má ráda oslovení Carol, je jí jedenáct let a její nejoblíbenější zvíře je králík. Carol je i chová. Ve škole ji baví angličtina a výtvarná výchova, naopak nemá příliš ráda matematiku. Mladší Grace je devítiletá. Obě děvčata navštěvují základní katolickou školu v Kinvaře, kde často panuje chladné a deštivé počasí. Dívkám se moc líbí v České republice i v naší škole. Na oplátku žáci holkám sdělili informace o svém životě.

Velice oběma děvčatům děkujeme za cennou a poučnou návštěvu a doufáme, že se zase uvidíme. Každé shledání s rodilým mluvčím je pro naše angličtináře velmi přínosné, zvláště když je rodilý mluvčí ve věku našich žáků. Děti si v takových chvílích uvědomují, proč je tak důležité se anglický jazyk učit.

Ing. Ivana Seidlová