Angliáda Jevíčko

V již tradičním termínu ve středu 17. října 2018 uspořádal kabinet anglického jazyka Gymnázia Jevíčko ve spolupráci s Bridge Publishing House a Oxford University Press Olomouc pátý ročník soutěže o nejlepšího mladého angličtináře s názvem Angliáda 2018. Akce byla určena z kapacitních důvodů poprvé jen pro žáky 9. tříd základních škol regionu Malá Haná a nejbližšího okolí. Počet soutěžících potvrdil, že zájem o porovnání svých znalostí a dovedností v anglickém jazyce se svými vrstevníky mezi žáky žáků základních škol neutuchá. V letošním roce do soutěže se zapojilo 94 žáků z celkem 16 základních škol. Účastníci absolvovali test anglického jazyka skládající se ze dvou částí – poslechu s porozuměním na úrovni A2+ a četby s porozuměním také na úrovní A2+. Po vyhodnocení testu a sečtení výsledků byli nejlepší žáci odměněni hodnotnými cenami od partnerů soutěže, každý účastník si také ale odnesl drobnou pozornost a velice cenné zkušenosti.

Naši školu zastupovali dva žáci 9. třídy. Na krásném 12. místě se umístil Matěj Ondráček (52 bodů z 65 možných) a Adam Tetek (44 bodů). Chlapcům se dostalo zatím nejlepšího umístění v soutěži, jaké jsme kdy měli, gratulujeme a přejeme krásné výsledky ve studiu a soutěžích i nadále!

Ing. Andrea Dvořáková

[Not a valid template]