Uplcycling Day na ZŠ Brněnec

Tato akce Hrdé školy připadla na pondělí 27. března. Upcycling sice zní jako trend poslední doby, ale ve skutečnosti se nejedná o nic nového pod sluncem. Jde jednoduše o to, věci zbytečně nevyhazovat, ale použít je k novému účelu, nebo z nich něco vyrobit.

Naši žáci vyráběli například květináče a ozdoby z PET lahví, vázičky ze sklenic nebo stojany na mobil z rolí od toaletního papíru. A někteří se do akce s nadšením zapojili i doma společně s rodinou.

Je dobře, že si lidé uvědomují, jak je důležité razantně omezit množství odpadu, a ještě důležitější je, vést k tomu budoucí generace.

Ono totiž dávno není „in“ kupovat si každou chvíli haldu nového oblečení, doplňků, elektroniky, … „Cool“ je třeba přijít do školy v šatech s příběhem, ve kterých oslňovala okolí moje babička ve zlatých šedesátých. Nebo mít doma sadu nářadí po (pra)dědovi, protože tenkrát se ještě vyráběl „vercajk“, který něco vydržel.

Marie Trundová