Technohrátky 25.9.2024

Ve středu 25.9.2024 chlapci z 9.třídy navštívili SOU Svitavy, které bylo zařazeno do projektu Pardubického kraje – Technohrátky.

Zde se žáci formou praktických ukázek a soutěží seznámili se studijními a učebními obory, které tato škola nabízí:

· Mechanik plastikářských strojů
· Mechanik seřizovač
· Strojní mechanik
· Instalatér
· Obráběč kovů
· Nástrojař

Někteří žáci soutěžili v praktických dovednostech. Soutěživou formou si vyzkoušeli činnosti z jednotlivých oborů – na čas montovali dvouramenný stahovák, sestavovali uchopovač výlisku, zapojovali pneumatický okruh, skládali puzzle s tématem soustružení.

Bodové ohodnocení bylo porovnáno s ostatními zúčastněnými školami a vyhodnoceno.

Informace, které žáci během celého programu získali, si na závěr ověřili ve vědomostní soutěži. V obou soutěžích se chlapci umístili na předních místech.

Domů jsme se vrátili určitě spokojeni a obohaceni o nové informace, které budou žáci potřebovat při rozhodování o svém budoucím povolání. Akce žákům pomohla utvořit si zase o něco jasnější představu o studiu daných oborů i následném uplatnění na trhu práce.

Mgr. Teplá Jana