Šesťáci v Praze

Stověžatá matička Praha je velkým lákadlem nejen pro zahraniční turisty, ale hlavně pro naše žáky, proto se naši šesťáci i letos mohli těšit do našeho hlavního města.

Naši exkurzi 2.11. 2016 jsme započali výjezdem lanovkou na Petřínskou rozhlednu, kde jsme nejdříve zdolali 60-ti metrový výstup nahoru a odměnou nám byl nádherný výhled na panoráma Prahy. Poté jsme se přesunuli o kousek níže do bludiště. Zde si žáci prošli labyrintem chodeb, který tvořilo 35 zrcadel a poté se pobavili u 15 různě zakřivených zrcadel, kde si prohlíželi, jak by vypadali jako malí, tlustí nebo tencí.

Po Petříně následoval rychlý přesun do České televize, kde už čekala paní průvodkyně a nic nám nebránilo v prohlédnutí si malé části budovy ČT na Kavčích horách. Nejvíce fascinující byla možnost podívat se pod pokličku natačení televizních pořadů. Letos se nám poštěstilo a viděli jsme hned dvě natáčení- loutkové pohádky pro děti a nového zábavného pořadu, který teprve přijde na obrazovky. V pořadu vystupovalo mnoho známých osobností, my jsme osobně potkali Martina Dejdara nebo Richarda Genzera.

Po vyčerpávající prohlídce jsme se přesunuli na Václavské náměstí. Zde měli žáci hodinový rozchod, což bývá také jednou z nejoblíbenějších částí dne. Po rozchodu jsme vyrazili směr Hlavní nádraží a rychlíkem jsme se vydali zpět domů. Ačkoliv počasí bylo v pravém slova smyslu dušičkové, tak nám skoro celý den svítilo sluníčko a zapršelo trochu pouze při cestě domů. Těšíme se na další zajímavý výlet do Prahy!

Ing. Andrea Luňáčková, Mgr. Šárka Dirrová

6 v praze