Oslavy Velikonoc na ZŠ Brněnec-Moravská Chrastová

Umíte uplést pořádnou pomlázku? Víte, jak upéct tradiční velikonoční nádivku? A vzpomenete si na všechny zvyky, které jsou spojeny s jarem a vítáním nového života? Žáci ze ZŠ Brněnec-Moravská Chrastová to vědí a s radostí se o své znalosti podělili s návštěvníky Dne otevřených dveří, který proběhl v sobotu 8.4.2017.

Stres, starosti a problémy všedního života neměly v tento den šanci. Každý, kdo do školy zavítal, byl vtažen do víru oslav svátků jara! V každé třídě na děti a jejich rodiče čekala zábavná aktivita – zdobení velikonočních perníčků, výroba veselých králíčků, kuřátek, barevných ozdob do květináčů atd. Zejména mužská část příchozích pak ocenila možnost vyrobit si postrach všech dívek – vrbovou pomlázku. A nebyla by to správná návštěva školy, kdyby se nekonalo alespoň malé zkoušení. Tentokrát se sice neznámkovalo, ale při řešení jarních křížovek a doplňovaček se nejeden rodič zapotil!

Naši žáci se velmi snažili, aby pro rodiče a další příchozí připravili co nejzajímavější den. Pochlubili se nejen svými výtvarnými pracemi a projekty, ale někteří sesbírali odvahu a ukázali všem, co dovedou „na živo“. Ve školních dílnách chlapci zručně vyráběli ptačí budky a v tělocvičně probíhala téměř profesionální ukázka Street Workoutu.

Den otevřených dveří na ZŠ Brněnec-Moravská Chrastová přinesl všem tu pravou velikonoční náladu. A teď nezbývá, než se těšit na to, co žáci přichystají příště.

                                                                                                          Mgr. Helena Peterková

Poděkování 1

Poděkování 2

Poděkování 3

DOD 8.4.2017
« z 2 »