Návštěva MŠ U Dvou sluníček v ZŠ Brněnec

V úterý 20. března 2018 navštívilo 14 předškoláků z MŠ U Dvou sluníček společně s p. ředitelkou J. Homolkovou a p. učitelkou B. Venclovou  děti v ZŠ Brněnec.

Nejprve děti ze školky zavítaly do 1. třídy, kde na vlastní oči viděly, jak v 1. třídě probíhá vyučování, co všechno se děvčata a kluci už naučili. Prvňáčci ukázali, jak jsou šikovní. Četli ze Slabikáře, počítali, sčítali i odčítali do 10, psali do Písanky. Žáci 1. třídy také vyzkoušeli předškoláky ze znalosti barev, geometrických tvarů a domácích zvířat. Školkáčkům zkoušení potíže nečinilo, vše zvládli na jedničku. Potom se posadili do školních lavic a naučili se, pro školáka zásadní věc, hlásit se o slovo. Společně jsme si i zazpívali a vzájemně si předali drobné dárečky. Návštěva nezapomněla nakouknout i do jarně nazdobených školních družin. Předškoláci se zašli podívat do 2. a 3. třídy, kde probíhala výuka matematiky. Předškolákům se u nás ve škole líbilo, zaujaly je nejen zbrusu nové tabule a vybavení tříd, ale i školní pomůcky, učebnice, výrobky a obrázky kamarádů ze školy. Návštěva se chýlila ke konci a nám nezbylo nic jiného, než se rozloučit.

Těšíme se na předškoláky a jejich rodiče,  5. dubna 2018 u zápisu dětí do 1. třídy 🙂

Učitelé a žáci ZŠ Brněnec