Live to tell aneb povídáme si o životě

V pondělí 25. února nám přijel do Lidového domu v Moravské Chrastové zazpívat devatenáctiletý zpěvák a herec Kristián Alexander Šebek. Je známý především ze soutěže Česko Slovensko má talent z roku 2015, kde se probojoval až do divadelního finále. Sálem zněly hity od skupiny Chinaski nebo Nightwork. Zpívalo se, tleskalo, tancovalo a žáci nadšeně skandovali téměř jako na opravdovém koncertu.

Kristián Alexander Šebek diskutoval se žáky o aktuálních problémech dnešní doby. Upozornil na rizika spojená s používáním internetu a sociálních sítí. Mluvilo se o Instagramu, Facebooku nebo webových stránkách You-toube.Vysvětlil žákům, že kromě vzdělávací funkce nám internet bere soukromí a normální život se mnohdy mění ve virtuální svět. Na jedné straně zdůraznil, co všechno nám internet umožňuje a jak nám usnadňuje práci. Na  druhou stranu má ale také i své stinné stránky. Např. to že normální komunikace z očí do očí se z našeho života pomalu ale jistě vytrácí.

Program žáky zaujal nejen svou aktuálností ale i vtipným podáním mladého jen o pár let staršího člověka než jsou oni sami. S žáky se rozloučil slovy: Moderní technologie ANO ale všeho s mírou!

Mgr. Aneta Moravcová

ě