Březen – měsíc čtenářů 2018

Ve čtvrtek 8. března 2018 navštívili žáci 1. třídy ZŠ Brněnec Obecní knihovnu v Moravské Chrastové. Paní knihovnice Ivanovová seznámila děti s výpůjčním řádem knihovny i s řadou akcí, na které se můžeme v březnu těšit v Městské knihovně ve Svitavách. 

Žáky nejvíce zajímaly knihy pro začínající čtenáře. Edice První čtení nabízí velký výběr pěkných příběhů s krásnými ilustracemi, jednoduchým, srozumitelným textem a s velkými písmeny. To je velmi důležité pro děti, které s knížkou uskutečňují své první krůčky.

Děvčata i chlapci se také pochlubili svými čtenářskými dovednostmi. Neznají ještě všechna písmenka, ale protože je většina dětí zvídavá a čtení je baví, byla paní knihovnice příjemně překvapená. V červnu, na konci školního roku, děti čeká v knihovně zkouška ze čtení a slavnostní pasování na čtenáře, proto pilně trénují.

Na závěr jako poděkování prvňáčci předali paní Ivanovové obrázky s ilustracemi k českým pohádkám. Potom zazpívali jarní písničky Travička zelená a Skákala, žabka, skákala. 

Žáci odcházeli potěšeni velkou pochvalou za pravidelné výstavky dětských prací v prostorách místní knihovny.

Mgr. Drahomíra Blažková

[Not a valid template]