Beseda – události v Moravské Chrastové na podzim roku 1938

U příležitosti 80. výročí Mnichova a událostí souvisejících s ním, které se odehrály v naší obci Moravská Chrastová a okolí na podzim roku 1938, se konala přednáška pro žáky druhého stupně.

Žákům přednášel pan B. Škraňka z Březové nad Svitavou, který se o historii zajímá více než třicet let. Při výkladu pomnichovských událostí v Moravské Chrastové použil přednášející názorné pomůcky (fotografie, mapy, noviny z roku 1938 a knihu „Boj o hranici“). Žáci se dozvěděli o Moravské Chrastové, že byla tehdy jediným místem republiky, kde československá armáda použila zbraně na obranu hranic. Dále o hrdinech, kteří položili život v boji proti nacistickému Německu.

Tragické události roku 1938 byly dětem připomenuty, aby si uvědomily, že dnešní svoboda a demokracie není samozřejmostí. Poznáním minulosti je nám dána možnost poučit se z chyb, aby se již nikdy neopakovaly.

                                                                                           Mgr. Šípková Petra

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní akce a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.