Beseda s hasiči

Ve čtvrtek 21.12. 2017 do základní školy v Moravské Chrastové zavítali členové profesionálního hasičského sboru ve Svitavách kpt. Mgr. Vlastimil Štrumfa a por. Ing. Alena Cejpová. V besedě, které se zúčastnili žáci 1.- 9. ročníku, jsme se dozvěděli řadu zajímavých věcí, například jak vznikly profesionální hasičské sbory, proč musí dispečer na hasičském dispečinku lokalizovat místo požáru nebo jak to přesně probíhá na zásahu. Prostřednictvím prezentace nám členové sboru ukázali fotky z nejrůznějších výjezdů (požár budovy, srážka vozidla s vlakem, záchrana tonoucího, atd.) a nechyběl ani prostor pro otázky žáků nebo ukázka profesionální hasičské výstroje. Celá akce se všem moc líbila a pevně doufáme, že k nám hasiči zase s nějakou zajímavou besedou brzo zavítají.

Vojtěch Petrů, žák 8. ročníku

[Not a valid template]