Exkurze do Prahy

Je již dobrým zvykem v naší škole, že se každý rok vypraví některé třídy do hlavního města – Prahy. Ve středu 23.10.2024 se na exkurzi do naší metropole vydali žáci šestého a sedmého ročníku.

Brzy ráno jsme vyjeli vlakem z Březové nad Svitavou a ranní svítání nás již zastihlo u vstupu do Pražského hradu. V areálu jsme si prohlédli Svatovítský chrám, baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku, která se dětem líbila nejvíc.

Pak už naše kroky směřovaly k České televizi, kde jsme si prohlédli interaktivní výstavu Telka slaví 70. Poté nás průvodci provedli areálem České televize, ukázali nám nejstarší, největší i nejmenší studio, kde vznikají známé pořady, a děti si zde mohly prohlédnout kulisy aktuálního natáčení pořadu Kde domov můj. Vyzkoušely si práci s kamerou a také si někteří zájemci zahráli na hlasatele zpráv a výborně zvládli i práci se čtecím zařízením.

Odpoledne jsme zakončili na Václavském náměstí.

Všem se výlet do Prahy líbil a těšíme se na další.

Žáci šestého a sedmého ročníku
Mgr. Ludmila Portlová
 Mgr. Helena Karafiátová