Výuka na dálku, 4. třída, 25.5.2020

Matematika, Mgr. Lenka Kašparová, reditelna@zsbrnenec.cz

Denisa Báčová, denisa.c@centrum.cz

ČESKÝ JAZYK – MLUVNICE

Moji milí čtvrťáčci 🙂 jsme opět v dalším týdnu našeho učení na dálku, už je Vás o něco méně, s některými budeme opakovat ve škole, tzn., že i vy, kteří jste zůstali doma, budete stále  opakovat všechny vzory podstatných jmen, protože opakování je matka moudrosti 🙂

PÍSEMNÁ ČÁST:

1. Vyplň přiložené pracovní listy a zašlete mi zpět.
  2. I nadále si můžete procvičovat na těchto webových stránkách koncovky podstatných jmen u rodu středního, ženského i mužského, jak ve slovních spojeních, tak i ve větách:   https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_cj1.php

Anglický jazyk, Ing. Ivana Seidlová

Anglický jazyk – 4. třída

Hello children 🙂 !

tento týden si napište do slovníčku slovíčka z tabulky, ale jen ta, která jsou označená červeným písmem. Věty napsané černým písmem se učit nemusíte! Při důkladné znalosti jednotlivých slovíček si věty budete umět snadno přeložit 🙂 !

Napsala jsem vám je jen pro případ, kdyby měl někdo z vás problémy s překladem.

Výslovnost si psát také nemusíte:

AJ výslovnost ČJ
make mejk udělat
mix mix smíchat
Can you help? Ken jů help? Můžeš/Umíš pomoci?
We need. Ví nýd? Potřebujeme.
That´s bad. Dets bed. To je špatné.
Say it in Czech. Sej it in ček. Řekni to česky.
How many colours do they need? Hau meny kalrs dů dej nýd? Kolik barev potřebují?
What can they do? Vot ken dej dů? Co mohou dělat?
How can you make it? Hau ken jů mejk it? Jak to můžeš udělat?
help help pomoc
need nýd potřebovat
how many… hau meny… kolik…

– učebnice str. 34, cvičení 1- přečtěte si a přeložte nahlas
– učebnice str. 34, cvičení 2:

Jednotlivé otázky si tužkou očíslujte (1-5), odpovědi si označte písmenky (a-e).
Poté si k sobě jednotlivé otázky a odpovědi přiřazujte (číslo a k němu písmeno)

Chválím Vás děti za procvičování slovíček na WocaBee !

V případě dotazů mě kontaktujte 🙂 .

Vážení rodiče, pokud máte možnost, prosím o vyfotografování, popřípadě o oskenování prací vašich dětí a zaslání na: ivana.seidlova@seznam.cz.

Děkuji vám.

Anglický jazyk, Mgr. Alena Nováková

Výsledky cv. 4, str. 34 v prac.s. – Who?- Kdo?    Why?- Proč?    Where? – Kde?   What? – Co?   How? – Jak?Napiš a nauč se slovíčka v učebnici na str.35, výslovnost už známe.

Přečti si nahlas několikrát str. 35 v učebnici a přelož.

V pracovním sešitě doplň str. 35.

Na tomto odkazu se opět podívejte na video: Zvířata jsou chlupatá  – Animals body coverings

Některá slovíčka: body -tělo,  cover – pokrýt, fur – srst, scale – šupina, feathers – peří, bald head – plešatý

Tato slovíčka si nemusíš psát ani učit, jen si zkus některá zapamatovat. Výslovnost ve videu uslyšíš.

Navíc posílám odkaz na video v češtině o zdravé výživě.

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.