Výuka na dálku, 4. třída, 9.11. – 13.11.2020

Dobrý den děti, posílám práci na doma.

• Sběr papíru je prodloužen do nedělního večera. Prosím nahlásit odevzdané kg, děkuji. Vyhodnocení jarního sběru papíru proběhne hned po návratu do škol.
  • Konzultace – pondělí 9, 30 – 10, 30
  • možnost přinést dárečky (výrobky, obrázky pro zdravotníky), dobroty pro zvířata (Záchranná stanice Vendolí), sešity, Matýska – 1. kolo
  • Chválím všechny šikovné čtvrťáky za pěknou domácí práci a za posílání úkolů na můj e – mail 🙂 Výborně!!!
  • V úterý 10. 11. se uvidíme online. Vyzkoušíme si, jak se nám bude online pracovat. V Čj budeme pracovat v uč. str. 31, folie, v M – prac. sešitě si zkontrolujeme str. 13, Vl – uč. + sešit. Nachystej si pomůcky, penál, sešity, učebnice, folii, pravítko.
  • Čítanka – Mezi podzimem a zimou, 56 – 59, čtení s porozuměním
    sešit Čtení – Mezi podzimem a zimou, str. 55, Smutný čmelák, přepis
  • ČJ – uč. 31/1 do Čj Š – Vyjmenovaná slova po V – Pamatuj. Rozlišujte : výška ( vysoko ) – vížka ( malá věž)
    ČJ D – 31/3
  • M – uč. 37, 38 – folie
    MD – uč. 38/28 – poslední 2 sloupečky + Zk
    6 740 – 5 000 = 1 740 Zk: 1 740 + 5 000 = 6 740
    uč. 38/29 – poslední 4 př. + Zk
    MG – rýsování rovnoběžek – 39/1, 2, 3, 4
    M – prac. sešit 14
  • Vl – uč. 20, 21, 23, 24, zápis do sešitu
    Orientace v krajině
    směrová růžice – nalepit p. list
    Určování světových stran v přírodě – kompas, buzola. Skládají se ze směrové růžice a magnetické střelky. Magnetická střelka ukazuje vždy k severu.
    Stanoviště – místo, ze kterého pozorujeme krajinu kolem nás.
    Povrch ČR
    Povrch krajiny – nalepit p. list
    Povrch ČR – nalepit p. list
  • Př – uč. 19, 20, zápis do sešitu
    Obratlovci
    Ryby – žijí ve vodě, dýchají žábrami, tělo mají většinou pokryté šupinami, mají ploutve
    kapr obecný, pstruh potoční, štika obecná
    + obrázek
    Obojživelníci – žijí ve vodě i na souši, mají vlhkou pokožku, z vajíček se ve vodě líhnou larvy – pulci, pulci  dýchají žábrami, dospělci plícemi
    ropucha obecná, skokan zelený, mlok skvrnitý
    + obrázek
    Listopadová výzva – Kolik toho stihneš za listopad? prac. list

Děkuji rodičům a prarodičům za spolupráci.

Mgr. Drahomíra Blažková