Návštěva MŠ Moravská Chrastová a MŠ Bělá nad Svitavou v ZŠ Brněnec

Ve čtvrtek 21. března a v pátek 22. března 2024 otevřela škola své prostory pro předškoláky a jejich paní učitelky. Při prohlídce školy přišly předškolní děti pozdravit své kamarády v první třídě, aby zjistily, jaké to ve škole je. 

Budoucí prvňáčci také nahlédli do výuky druhé a třetí třídy.

Pro předškoláky bude 18. dubna 2024 připraven zápis do 1. třídy, kde školní zralost prověří zkušené paní učitelky. 

Školní zralost je fyzická a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy, umožňuje mu osvojovat si nové znalosti a dovednosti. 

Připravený školák musí zvládnout spoustu věcí. Proto velmi oceňujeme přípravu mateřských škol, aby byl přechod z předškoláčka na připraveného školáka snadnější.

Největším lákadlem pro předškoláky byla 1. třída, do které se všichni moc těší. Vzorní prvňáčci dětem ukázali, jak krásně čtou, počítají, cvičí i zpívají. Samozřejmě si děti vyzkoušely, jak se sedí ve školní lavici, jak se ve škole hlásíme. Budoucí prvňáci si prohlédli sešity, žákovské knížky, učebnice, výzdobu i vybavení první třídy. Nahlédli i do družiny, kde byla připravena sportovní stanoviště. Na památku si děti odnesly pejsky, které pro ně prvňáčci vyrobili.

Těšíme se na všechny děti, které v září do naší školy nastoupí i na další spolupráci s mateřskými školami.

Mgr. Drahomíra Frydrychová, foto Martina Přichystalová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.