Drogy, média a rocková hudba

Alkohol, cigarety, marihuana, závislost, internet, halucinace nebo třeba HIV a AIDS…

Tato ožehavá aktuální témata nám přiblížili hudebníci z Prostějova ve středu 27. listopadu. Nebezpečnost a škodlivost návykových látek nám navíc zprostředkovali formou zahraniční rockové hudby.

Zahráli a zazpívali hity skupin The Rolling Stones, Queen nebo AC/DC. Děkujeme za preventivně výukový a zajímavý program.

Mgr. Aneta Moravcová

Děti se dozvěděly, jaké druhy drog existují a především, jak jsou pro nás škodlivé. Naučily se, jak odmítat jakékoliv drogy od kamarádů. Zjistily také, že člověk nemusí být závislí pouze na alkoholu nebo cigaretách, ale také třeba na mobilu. Společně s pořadateli si děti zazpívaly známé písničky z pohádek i moderní písničky.

Nakonec byly děti motivovány, aby chodily do sportovních a hudebních kroužků nebo s kamarády ven, místo, aby seděly doma u mobilů a počítačů.

Mgr. Ludmila Portlová