Škola hrou

Městská knihovna Svitavy

Vyhodnocení literární a výtvarné soutěže Kde končí svět

Tuto formu literární a výtvarné soutěže vyhlašuje vždy ve dvouletých cyklech Národní knihovna ve spolupráci se Svazem knihovníků. Letos byla zaměřena k výročí Jana Amose Komenského.

Výtvarná část bývá ukončena krajskými koly, v literární je nejvyšším možným oceněním titul Rytíře krásného slova udělovaným za každý kraj v Praze.

Omezení, která zasáhla na jaře knihovny a školy, zastavila organizaci soutěže na místních úrovních a posunula celkové ukončení soutěže na příští rok.

Literární části soutěže se zúčastnila pouze ZŠ Radiměř.

Ve výtvarné části byla účast mnohem vyšší. Obrázky na téma Škola hrou obdržela knihovna od ZŠ v Radiměři, Brněnci a Svitavské školy TGM. Zde bylo rozhodování velmi těžké. Zvláštní ocenění obdržela také Sofie Langerová, žákyně 3. třídy ZŠ Brněnec.

Městská knihovna Svitavy děkuje všem zúčastněným dětem a pokud budete mít čas, můžete si obrázky dětí přijít prohlédnout. Jsou umístěné na dvou panelech vedle vstupu do knihovny.

Blahopřejeme!

Mgr. Drahomíra Blažková